بازار تحریر ایران
خانه / کاغذ / فروشگاه کاغذ کاربن لس cf در تهران

فروشگاه کاغذ کاربن لس cf در تهران

کاغذ کاربن لس cf به کاغذهایی گفته می شود که دارای پوشش در روی خود هستند و اصطلاحا به آنها کاغذهای خودکپی نیز گفته می شود. شاید بارها برایمان پیش آمده باشد که بخواهیم سند یا نوشته ای را در دو یا چند نسخه تهیه کنیم و برای این کار از کاربن های قدیمی استفاده نموده ایم. این شیوه کار برای سالیان متمادی در کشورهای زیادی رایج بوده و اکنون نیز از آن در برخی موارد استفاده می شود. امروزه در جوامع پیشرفته استفاده از کاربن منسوخ شده و جای خود را به صنایع دیگری داده است. کاغذهای کاربن لس کاغذهایی هستند که نیاز به کاربن ندارند. 

فروشگاه کاغذ کاربن لس cf در تهران

همه چیز درباره کاغذ کاربن لس cf

همه چیز درباره کاغذ کاربن لس cfکاغذهای کاربن لس اولین بار در سال ۱۹۵۴ میلادی (۱۳۳۳ هجری شمسی) توسط شرکت آمریکایی صندوق ملی تحت عنوان تجاری no carbon require به بازار عرضه شد. این نوع کاغذ بیشتر در فاکتورها, قبض ها, فرم ها, قراردادها و مواردی که نیاز یه چند نسخه از نوشته باشد کاربرد دارد.

کاغذهای کاربن لس به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

  • کاغذ CB – Coated Back
  • کاغذ CFB – Coated Front and Back
  • کاغذ CF – Coated Front

کاغذ CB دارای پوشش در پشت, CFB دارای پوشش هم در پشت و هم در رو و کاغذ CF دارای پوشش در روی خود می باشد. این پوشش ها از میکرو کپسول هایی تشکیل شده است که نهایت ضخامت لایه تشکیل شده آن ۳ تا ۶ میکرون است. این میکرو کپسول ها  یک امولسیون را در خود جا داده اند که ترکیبی از یک ماده رنگی و یک ماده حلال است.

برای اینکه درباره کاغذ کاربن لس بدانیم بایستی ابتدا با نحوه عملکرد آن ها آشنا شویم. طرز کار این نوع کاغذها به این صورت است که وقتی هر نوع فشار مکانیکی مثل فشار ناششی از نوشتن روی این کاغدها وارد شود کپسول های رنگی قسمت صفحه رو که قسمت زیرین آن دارای یک لایه روکش است آزاد شده و با کپسول های صفحه زیر که قسمت روی آن دارای لایه روکش است ترکیب شده و یکی از آنان دیگری را تقویت کرده و رنگ مشکی یا آبی ایجاد می نماید و کاغذ به این رنگ آغشته می شود. صفحات میانی کاغذهای بیش از دو نسخه هم روی آنها و هم پشت آنها به این کپسول ها آغشته می گردد.

بررسی علل استفاده از کاغذ کاربن لس cf

بررسی علل استفاده از کاغذ کاربن لس cfسال ها پس از استفاده فراوان از کاربن فواید و معایب آن برای همه آشکار گردید. همانند سایر صنایع که به منظور بهبود زیبایی و کیفیت کالای خود قدم برداشتند. صنایعی هم که با کاغذ در ارتباط بودند برآن شدند تا کاغذی تولید و عرضه کنند که خود بتواند هم کار کاغذ و هم کار کاربن را انجام دهد و در کنار آن مشکلات و معایب کار با کاربن را نداشته باشد. یکی از معایب استفاده از کاربن زمانی است که بخواهیم تعداد نسخه ها موجود از مدرکی (مانند دفترچه های بیمه) را به صورت جلد شده در اختیار داشته باشیم. در این حالت مقدار حجمی که توسط کاغذ کاربن و کاغذ معمولی دفترچه ایجاد می شود در صورت افزایش تعداد صفحات شکلی خارج از حد متعارف خواهد داشت. مشکل بعدی استفاده از کاغذ کاربن می تواند مربوط به سطح رنگ دهنده آن ها باشد که به آسانی و به طور ناخواسته رنگ را بر سطح کاغذ انتقال می دهد و باعث کثیفی سطح کاغذ می گردد. این معایب باعث گردید با پیشرفت علم و احساس نیاز کاغذهای کاربن لس ساخته و جایپزین کاربن و کاغذ قدیمی شوند. 

سفارش کاغذ کاربن لس cf ارزان

سفارش کاغذ کاربن لس cf ارزانسفارش کاغذ کاربن لس cf را میتوان به صورت مستقیم از طرق سایت های فروش و یا مراکز عرضع کاغذ انجام داد. فروش این محصول به شکل بند جهت استفاده در چاپخانه ها  برای چاپ فاکتور و … و یا برش خورده جهت استفاده در مصارف اداری و خانگی صورت میگیرد.

مطلب پیشنهادی

خرید اینترنتی کاغذ cf ncr

کاغذ cf ncr نوعی کاغذ می باشد که با آن می توانیم به راحتی و بدون کثیف شدن مدارک از مدارک ها و اسناد خود کپی برداری کنیم. این نوع کاغذها به کاغذهای خود کپی نیز م

پاسخی بگذارید

تماس با ما درباره ما